بوک دونی | خرید پستی و خرید اینترنتی کتاب، بسته های آموزشی و سوالات استخدامی

کتاب در ستایش سالخوردگی – هرمان هسه
نویسنده: هرمان هسه
مترجم: پریسا رضایی
ناشر: مروارید
شابک: ۲-۰۱۵-۱۹۱-۹۶۴-۹۷۸

درباره کتاب در ستایش سالخوردگی – هرمان هسه :
کتاب در ستایش سالخوردگی – هرمان هسه شامل نوشته‌هایی از هرمان هسه، برنده آلمانی نوبل ادبیات، همراه با تصاویری از او است. نسخه اصلی این کتاب توسط پسر هرمان هسه و پس از مرگ او جمع‌آوری شده است. این کتاب پس از عرضه در بازار کتاب به فروش قابل توجهی در کشور آلمان دست یافته است.
مترجم کتاب در ستایش سالخوردگی – هرمان هسه، پریسا رضایی، یادداشت کوتاهی برای این کتاب تحریر کرده و در آغاز آن نوشته است: «به نظر می‌رسد خواندنی‌های جذاب درباره هسه و از هسه را پایانی نباشد. این کتاب به منزله یک جُنگ خواندنی و همزمان آلبومی جذاب از تصاویر هرمان هسه است که به شما اجازه می‌دهد در جهان او غرق شوید. همراه او به باغچه‌اش بروید، بوی درختان و گیاهان را به مشام بکشید، همراه او سالخوردگی را که الزاما منفی توصیف نمی‌شود، مزه مزه کنید و به احساسات خود اجازه جولان دهید. بدیهی است که خواندن این کتاب نه تنها به سالخوردگان بلکه و شاید به ویژه به جوانان قابل توصیه است. درست مانند «گرگ بیابان». هاری هالر میان‌سال، که بسیاری جوان‌ها را به سوی جهان خود جذب کرد. شما از مطالعه این کتاب خسته نخواهید شد. این یک رمان با پیچیدگی و راز و رمزها نیست. بلکه گزیده‌هایی است که می‌توان به تدریج هر زمان که بخواهید که توشه‌ای از آن برگیرید. گاه شعر، گاه گزیده‌ای از نامه‌ای و آن‌گاه که بیشتر حوصه‌اش را دارید متنی بلند‌تر که به تعمق وامی‌داردتان.»
هرمان هسه، ادیب، نویسنده و نقاش آلمانی و برنده جایزه نوبل ادبیات، ۲ ژوئیه ۱۸۷۷ میلادی در شهر کالو واقع در کشور آلمان در خانواده‌ای فرهنگی دیده به جهان گشود.
او تا سال ۱۹۶۲ زندگی کرد و طی عمر ۷۵ ساله خود، زندگی پر فراز و نشیبی را تجربه کرد. وی در جنگ جهانی دوم شرکت کرد، به بحران‌های روحی و بیماری‌های روانی شدید دچار گشت و طعم فقر را چشید، اما علی رغم همه این‌ها، هسه بیش از ۲۵ رمان، مجموعه شعر و یا کتاب داستان کوتاه از خود به یادگار گذاشت. از او به عنوان پرخواننده‌ترین نویسنده آلمانی قرن بیستم یاد می‌کنند.
در ایران بیش از ۱۰ اثر از این نویسنده به ترجمه رسیده‌اند که از میان آنها می‌توان به کتاب‌هایی چون «سیذارتا»، «بازی مهره شیشه‌ای»، «داستان دوست من»، «از عشق و جدایی»، «گرترود»، «آخرین تابستان کلینگزور»، «اگر جنگ ادامه یابد»، «سفر به سوی شرق» و «گرگ بیابان» اشاره کرد.

فهرست کتاب در ستایش سالخوردگی – هرمان هسه :
– پایان تابستان
– گامی به سالخوردگی
– از روزگاران کهن
– اندرز
– سالخوردگی
– بسی راه ها
– مردن
– گل های اخر تابستان
– بی قرار
– برگ پژمرده
– و…

کتاب در ستایش سالخوردگی – هرمان هسه | 5900 تومان
خرید پستی
  • دسته ها