بوک دونی | خرید پستی و خرید اینترنتی کتاب، بسته های آموزشی و سوالات استخدامی

کتاب حرف هایی برای امروزی ها – محمدرضا سرگلزایی
نویسنده: محمدرضا سرگلزایی
ناشر: بهار سبز
شابک: ۵-۳۴-۵۳۸۴-۶۰۰-۹۷۸

درباره کتاب حرف هایی برای امروزی ها – محمدرضا سرگلزایی :
این کتاب در ۱۰ فصل تهیه و تنظیم شده است که شامل پیام کلمات، اخلاق شهری، اخلاق روستایی، فاصله مقدس، ضرب‌المثل‌ها، عملیاتی سازی تصمیم‌گیری، همکوشی با دیگران و … است.
نخستین فصل این کتاب با جمله‌ای از «جورج الیوت» آغاز شده است: «قدرت، نسبی است. با دیوارهای بلند، نمی‌توان راه را بر طاعون بست یا با سخنان زیرکانه ماهی را به دام انداخت.»
نویسنده در این بخش به سخنانی از ژاک لاکان، روانکاو و فیلسوف فرانسوی استناد می‌کند که به خاطر ایده بازگشت به فروید و رساله‌ای که در آن ناخودآگاه را به صورت یک زبان ساختاربندی کرد. در این بخش می‌خوانیم که لاکان معتقد بود آدمی تا پیش از اختراع زبان، تصویر و تصوری از جهان واقعی داشت که این جهان تصویرها و تصورات جهان فانتزی نام دارد که پس از خلق زبان، انسان وارد حیطه جدیدی شد که جهان نمادین نام گرفت.
دومین فصل این کتاب با عنوان «هملت، باکستر، هاویشام» نیز با سخنی از «ادوارد دوبنو» آغاز شده است، در این مبحث می‌خوانیم که زندگی عاقلانه شامل سه بخش است، طراحی، عمل و ارزیابی که به حلقه دمینگ معروف است و شبیه قوای سه‌گانه یک کشور عمل می‌کند، به گونه‌‌ای که طراحی شبیه کار قوه مقننه است، مرحله عمل کردن به کار قوه مجریه شباهت داشته و مرحله ارزیابی نیز شبیه‌ترین عملکرد را به کار قوه قضاییه بر عهده دارد. سپس در ادامه الگوهای هملت،‌ باکستر و هاویشام برای معرفی بیشتر ارایه شده است.

کتاب حرف هایی برای امروزی ها – محمدرضا سرگلزایی | 3700 تومان
خرید پستی
  • دسته ها